Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzewodnik po rynku emirackim dla polskich przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-11-13 11:47:31
biznes, inwestycje, handel, cła, formy działalności, opłaty

Celem niniejszego przewodnika, opracowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Abu Dhabi, jest dostarczenie polskim przedsiębiorcom podstawowej wiedzy na temat możliwości realizacji przedsięwzięć biznesowych w ZEA.

Gospodarka ZEA uzależniona jest w dużej mierze od energetyki, jakkolwiek władze emirackie przewidują, że do roku 2030 dzięki nowoczesnej i zdywersyfikowanej gospodarce, kraj uniezależni się od koniunktury na światowym rynku ropy naftowej.

Brak barier finansowych i administracyjnych ograniczających dostęp do rynku oraz możliwość korzystania z bogatych tradycji handlowych i rozbudowanej, nowoczesnej infrastruktury sprawia, że ZEA są bardzo atrakcyjnym partnerem handlowym.

Poniżej znajdą Państwo przewodnik po rynku emirackim dla polskich przedsiębiorców wraz z poradnikiem „Etykieta w biznesie” dla rynku emirackiego, które opisują najistotniejsze aspekty prowadzenia biznesu w ZEA, a także Kompleksowy raport gospodarczy o ZEA 2016. Raport przygotowany przez Światową Organizację Handlu (WTO) dotyczący szeroko pojętych spraw gospodarczych ZEA. Szczegółowo zostały opisane w nim kwestie praw i zasad handlowo-gospodarczych, klimatu prowadzenia działalności gospodarczej, importu, eksportu, podatków, porozumień handlowych, poszczególnych dziedzin gospodarki, statystyki handlowej, zamówień publicznych, zakładania przedsiębiorstw oraz bankowości i finansów.

 

 

 
 Pliki do pobrania

PRZEWODNIK BIZNESOWY ZEA
pdf | 461.42 KB
Pobierz
Etykieta w Biznesie ZEA
pdf | 6.86 MB
Pobierz
Raport WTO ZEA
pdf | 758.65 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Car seat covers, bootliners, trunk mats and car accessories

We offer a wide range of high quality products, such as: made to measure seat covers, boot liners...
Polska - Gałków Mały (wieś) 2021-08-03 Dodał: Justyna Bogdańska Turystyka, sport i rekreacja, Części i akcesoria samochodowe, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane Zobacz ofertę

Księgowość dla spółki

Pełna księgowość dla spółek - usługa realizowana przez Kancelaria Clear
Polska - Warszawa 2021-07-05 Dodał: Arkadiusz Boruc Usługi finansowe Zobacz ofertę

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-06-30 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert