Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJak kupić lub wynająć biuro czy apartament

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Pieniążek | 2015-11-05 11:49:26
zea, nieruchomości, prawo

Kupowanie nieruchomości przez cudzoziemców reguluje prawo poszczególnych emiratów, dlatego przepisy te są często odmienne. Z reguły zakup jest możliwy tylko w wyznaczonych dzielnicach czy osiedlach.

 

 

Należy podkreślić, że nabycie nieruchomości niekoniecznie musi automatycznie zapewnić uzyskanie długoterminowej wizy pobytowej. Często istnieją w tym względzie ograniczenia, choć stopniowo restrykcje te są znoszone, gdyż ograniczają popyt na nieruchomości.

Emirat Dubaju zezwala na nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców na własność, jednakże prawo to dotyczy nie wszystkich inwestycji.

W marcu 2006 roku uchwalono „Prawo Własności Nieruchomości w Dubaju” („Dubai Property Law”). Według tej regulacji nieruchomości mogą nabywać także obcokrajowcy, z tym że na wyznaczonych przez władze emiratu inwestycjach.

Podobna sytuacja ma miejsce w emiracie Abu Zabi, gdzie obcokrajowcy mogą nabywać nieruchomości jedynie na wyznaczonych obszarach, poza wyspą Abu Zabi.

W ZEA w zasadzie nie ma ograniczeń w odniesieniu do wynajmu nieruchomości. Mogą one jedynie wystąpić w przypadku prób masowego zakwaterowania pracowników (np. w związku z realizacją dużego kontraktu budowlanego) w typowych budynkach mieszkalnych, a nie w specjalnie do tego przeznaczonych campach, czy hotelach robotniczych.

Z reguły czynsz za wynajem płaci się za rok z góry. Dubaj jest bardzo podatny na mechanizmy rynkowe, w związku z tym ceny nieruchomości są tam elastyczniejsze.

Z kolei Abu Zabi jest bardzo odporne na mechanizm rynku, tak więc pomimo przewagi podaży nad popytem zdarza się, że są problemy z wynajęciem danego mieszkania na długi czas (właściciele nie są skłonni obniżać ceny). Ta sytuacja powoli zaczyna ulegać zmianie, gdyż w 2011 roku ceny nieruchomości w Abu Zabi spadły o około 10 – 15 proc.

W 2012 roku ceny spadły o 6-10 proc. w związku z oddaniem ponad 20 tysięcy nowych lokali. Mimo to koszt wynajęcia mieszkania nadal stanowi tu zasadniczy element każdego budżetu. Generalizując, ceny wynajmu mieszkań w mieście Dubaju są o ok. 10 - 20% niższe niż w mieście Abu Zabi.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert