Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOpłaty celne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-11-30 15:57:05
cło

Stawka celna, oparta jest na Wspólnej Taryfie Celnej Rady Współpracy Państw Zatoki i wynosi zazwyczaj 5 proc. Wysokość skonsolidowanej stawki celnej ZEA wynosi 15 proc.

 

Opłaty celne

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich procedury celne nie są skomplikowane. Postępowanie celne obowiązująca w ZEA oraz wymogi dotyczące dokumentów są identyczne w każdym z emiratów.

Na czele administracji celnej stoi Federalny Urząd Celny (FCA). Regulacje dotyczące przywozu towarów na rynek ZEA są wzorowane na umowach międzynarodowych i kompatybilne ze standardami międzynarodowymi.

Stawka celna, oparta jest na Wspólnej Taryfie Celnej Rady Współpracy Państw Zatoki i wynosi zazwyczaj 5 proc. Wysokość skonsolidowanej stawki celnej ZEA wynosi 15 proc. W przypadku importu towarów objętych cłem lub innymi obciążeniami podatkowymi, konieczne jest złożenie stosownego depozytu lub przedstawienie gwarancji bankowej.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich około 400 pozycji, obejmujących niektóre podstawowe artykuły żywnościowe i leki jest wolna od obciążeń celnych.

Do ZEA bez opłaty celnej można wwieźć do 400 papierosów, 50 cygar i 500 g tytoniu oraz nie więcej niż 4 litry alkoholu i piwa. Wolny od cła jest także import do specjalnych stref ekonomicznych. Towary eksportowane przez spółki z ZEA do Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, Iranu, Omanu również nie podlegają opłatom celnym.

 

Ważne linki

www.fca.gov.ae Federalny Urząd Celny

www.auhcustoms.gov.ae Urząd Celny Abu Dhabi

www.dubaicustoms.gov.ae Urząd Celny Dubaju Customer Guide

 

Prawo celne: https://www.fca.gov.ae/en/HomeRightMenu/Pages/GCCStates.aspx?SelectedTab=25

Taryfy celne: https://www.fca.gov.ae/en/HomeRightMenu/Pages/hscodeDefinition.aspx?SelectedTab=37

Koszty administracyjne - okołocelne: https://www.fca.gov.ae/en/HomeRightMenu/Pages/CustomsServiceFees.aspx?SelectedTab=33

Informacja dla turystów (na jakie towary należy uważać przylatując do ZEA): https://www.fca.gov.ae/En/Pages/TravelersGuide.aspx

Częste pytania i odpowiedzi odnośnie wwozu towarów do państw GCC: https://www.fca.gov.ae/En/Pages/AuthorityAnswer.aspx

Przewodnik - procedury celne - w załączniku
Pliki do pobrania

guideofgcccustomsproceduresena 1
pdf | 753.99 KB
Pobierz