Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStały Przedstawiciel RP przy IRENA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-08-28 12:21:55
energia, energetyka, irena

Dr Sebastian Stępnicki został mianowany Stałym Przedstawicielem RP przy IRENA

W dniu 15 listopada 2015 roku, Sebastian Stępnicki, radca w Ambasadzie RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przekazał na ręce Adnana Amina, Dyrektora Generalnego Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA), listy uwierzytalniające na Stałego Przedstawiciela Polski do tej organizacji. Dyrektor Generalny IRENA Adnan Amin pochwalił Polskę za jej rolę wśród krajów europejskich, które aktywnie wykorzystują zasoby odnawialnych źródeł energii do produkcji energii elektrycznej, jak i ogrzewania/chłodzenia i biopaliw.
Sebastian Stępnicki podziękował za ciągłe wsparcie i zaangażowanie IRENA w sprawach dotyczących odnawialnych źródeł energii na całym świecie, a szczególnie w opublikowanym niedawno raporcie IRENA: REmap 2030 Renewable Energy Prospects for Poland. Raport jest częścią inicjatywy IRENA wskazującej na możliwości podwojenia udziału energii odnawialnej na świecie do 2030 roku. Dokument określa potencjał dla Polski i jaki może być udział OZE w krajowym systemie energetycznym, w tym energii dla przemysłu, budynków i sektora transportu. Dokument został przygotowany przy współpracy z Ministerstwem Gospodarki RP.


O Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA)
Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) jest globalnym centrum współpracy w zakresie OZE i źródłem wymiany informacji przez 143 członków (142 państwa i Unia Europejskia). Około 30 innych krajów jest w trakcie akcesji do IRENA. Organnizacja promuje powszechne przyjęcie i zrównoważone wykorzystanie wszystkich form energii odnawialnej, w tym bioenergii, energii geotermalnej, wodnej, oceanicznej, słonecznej i energii wiatru w dążeniu do zrównoważonego rozwoju, dostęp do energii, bezpieczeństwa energetycznego i niskoemisyjnego wzrostu gospodarczego i dobrobytu: www.irena.org


DSC2535DSC2503DSC2496

DSC2493


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Piece kaflowe Sergio Leoni

Ceramika jest stosowana od zawsze w celu lepszego odzysku energii cieplnej, ogrzewa ona poprzez p...
Polska - Żary 2019-05-23 Dodał: Piotr Wentlant Budownictwo i architektura, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Piec gazowy dwufunkcyjny

Główną zaletą gazowych dwufunkcyjnych kotłów grzewczych Warmhaus Enerwa i EnerwaPlus jest ich sze...
Polska - Żary 2019-08-30 Dodał: Piotr Wentlant Budownictwo, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert