Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuExpo 2020 Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-12-07 07:18:55
expo, 2020, dubaj, wystawa

W dniu 25 listopada 2015 r. oficjalnie ogłoszono, iż Dubaj zostanie gospodarzem Expo 2020.

W dniu 30 listopada br. Pani Katarzyna Pieniążek i Pan Sebastian Stępnicki z WPHI spotkali się z kierownictwem EXPO 2020 Dubaj (Panią Manal Al Bayat oraz Panem Nasser Fakhro), aby omówić przygotowania organizatora do przyszłej wystawy w 2020 roku. Ponadto na spotkaniu rozmawiano o doświadczeniach ZEA i Polski na poprzednich wystawach oraz planach przyszłego EXPO w Dubaju 2020. Uzgodniono także kolejne kroki współpracy i przekazywania informacji o postępującym projekcie. Oficjalne zaproszenie dla Polski zostanie wysłane na poczatku 2016 roku kanałami dyplomatycznymi.

W listopadzie 2013 roku, Zjednoczone Emiraty Arabskie otrzymały prawo do organizacji World Expo w Dubaju w roku 2020. Była to historyczna decyzja jako że po raz piewrwszy World Expo odbędzie się w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Południowej. W dniu 25 listopada 2015 r. oficjalnie ogłoszono, iż Dubaj zostanie gospodarzem Expo 2020. Międzynarodowe Biuro ds. Expo w Paryżu potwierdziło oficjalnie wybór na 158 Walnym Zgromadzeniu jego członków.

Dubaj World Expo odbedzie się pod hasłem “Connecting Minds, Creating the Future” (Łączenie Umysłów, Tworzenie Przyszłości) co ma nawiązywać do “ducha partnerstwa i współpracy, który napędza sukces ZEA w pionierskich ścieżkach rozwoju i innowacji”. Expo w Dubaju ma służyć jako katalizator łączący umysły z całego świata oraz ma inspirować uczestników do mobilizacji wokół wspólnych wyzwań o zasięgu globalnym. Te działania będa grupowały się w ramach 3 tematy: Mobility, Sustainability and Opportunity (Mobilność, Zrównoważony Rozwój i Możliwości).

Oczekuje się, że Expo w Dubaju przyciągnie 25 milionów odwiedzajacych, z czego 70% to osoby przyjezdne spoza ZEA, co stanie się po raz pierwszy w historii, gdzie większość odwiedzających to turyści/biznesmeni. Expo otworzy się 20 października 2020 roku i będzie trwało do 10 kwietnia 2021 roku. Termin Expo ściśle jest powiązany z obchodami Złotego Jubileuszu istnienia ZEA i ma być inauguracją progresywnej i zrównoważonej wizji na najbliższe dziesięciolecia.

Koszt organizacji Expo 2020 w Dubaju to kwota rzędu 6 mld USD.

Więcej na: http://expo2020dubai.ae/en/

http://gulfnews.com/business/sectors/tourism/dubai-gains-official-host-city-expo-title-1.1626282

http://gulfnews.com/business/economy/bie-confirms-dubai-as-host-city-of-expo-2020-1.1626555

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DJ Toruń

DJ konferansjer na wesele – gwarancja dobrej zabawy Każdy, kto planuje wesele, marzy o t...
Polska - Toruń 2021-12-04 Dodał: Tamara Bielecka Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe, Wydawnictwa Zobacz ofertę

Okna Toruń

Na początek Dobór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na estetykę...
Polska - Toruń 2021-12-04 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Nalewarki

    Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek? Etykieciarki przemys...
Polska - Toruń 2021-12-04 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert