Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI Abu Dhabi-przygotowania do EXPO 2020 Dubaj

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-09-08 10:03:42
expo 2020 dubai, przygotowania, spotkanie


W dniu 6 września 2016 r. w Ambasadzie RP w Abu Zabi odbyło się spotkanie nt. przygotowań do organizacji EXPO 2020 w Dubaju (pażdziernik 2020-kwiecień 2021). W spotkaniu wzięli udział reprezentanci 30-osobowego Komitetu Organizacyjnego EXPO 2020: Maha Al-Gargawi - Country Manager for Poland (wyznaczona do bezpośrednich kontaktów ze stroną polską, w tym bieżących z placówką), dr Tarek Oliveira Shayya - Board Director, Director of International Affairs Department, Minister of State Office, Nadia Verjee i Omar Shehadeh - Senior Vice Presidents for International Participants oraz Adam Krzymowski - Doradca EXPO 2020, b. ambasador w PZEA.
Przedstawiciele EXPO 2020 podkreślili, że spotkanie jest następstwem skierowanego do Premier RP, Pani Beaty Szydło pisemnego zaproszenia wiceprezydenta, premiera PZEA, władcy Dubaju, JW szejka Mohammada Bin Rashid Al-Maktoum (WPE Ambasady nr 65 z dnia 25 maja br.). Zaakcentowali, że formalnym sygnałem do rozpoczęcia przygotowań będzie stanowisko Rządu RP, zawarte w pisemnej odpowiedzi, po której nastąpią sukcesywne kroki formalno-instytucjonalne, w tym podpisanie dwustronnej umowy między instytucjami rządowymi (kierownictwem EXPO 2020 i polskim wykonawcą).
Gospodarze przedstawili koncepcję tego szeroko zakrojonego 6-miesięcznego wydarzenia (20 października 2020 - 10 kwietnia 2021), wraz z informacjami nt. chronologii przygotowań organizacyjnych i logistycznych. Wskazali na znaczenie bieżącej, aktywnej współpracy Ambasady RP oraz polskich instytucji rządowych w procesie przygotowań. Zaznaczyli wagę zaangażowania przyszłych uczestników EXPO 2020 w kontekście, zarówno (już udzielanych) zamówień publicznych, do których polskie firmy mają otwarte zaproszenie, jak również udziału polskich jednostek naukowo-badawczo-rozwojowych w konkursach innowacji i kreatywności, na które emiracki rząd zamierza przeznaczyć 100 mln EURO w ramach programuExpo Live Innovation Grant. Poinformowali, że dostęp oraz możliwość zagospodarowywania stref tematycznych (w tym budowa Pawilonów Narodowych) jest planowana od I kwartału 2018 r.
Ambasador RP w ZEA Pan Robert Rostek oraz Kierownik WPHI Abu Dhabi Pan Sebastian Stępnicki podziękowali za wizytę i możliwość tak pogłębionej prezentacji na temat wydarzenia. Wskazali ponadto, że stronie polskiej zależy na jak najlepszym wykorzystaniu EXPO w Dubaju dla promocji Polski oraz podkreślili znaczenie utrzymywania bieżących kontaktów z gospodarzami EXPO.
Możliwosci dla Polski na chwilę obecną:
Polskie instytucje edukacyjne i ośrodki badawczo-rozwojowe mają możliwość zaprezentowania innowacyjnych projektów (termin: do 30 września br.): https://uae.trade.gov.pl/pl/expo-2020-dubai/208791,aplicaction-deadline-reminder.html
Polscy przedsiębiorcy mają ponadto możliwość w zakresie budowy infrastruktury EXPO 2020 i dostępności usług przetargowych w Dubaju : https://esource.expo2020dubai.ae/esop/uae-e20-host/public/attach/opportunities.pdf
WIęcej informacji znajduję się na stronie internetowej WPHI Abu Dhabi: https://uae.trade.gov.pl/pl/expo-2020-dubai
 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Noclegi Trzęsacz

Noclegi Trzęsacz czyli gdzie można wypocząć w błogiej ciszy, wsłuchując się w szum morza? W małe...
Polska - SZCZECIN 2022-01-19 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel Zobacz ofertę

Witaminy D3

Witaminy D3 – co o niej wiemy? Witamina D to właściwie grupa substancji biologicznie czynnych, d...
Polska - SZCZECIN 2022-01-19 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Warszawa pomoc drogowa

Każdy kierowca przynajmniej raz w życiu miał nieprzewidziane sytuacje na drogach.To bardzo nieprz...
Polska - SZCZECIN 2022-01-19 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert