.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI Abu Dhabi: promocja polskiej maszynerii dla rolnictwa oraz chemicznych nawozów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2017-06-08 08:59:57
wphi abu dhabi, ministrstwo rolnictwa i rozwoju wsi, nasser al junaibi, ceo of abu dhabi farmers' services centre (adfsc), promocja i innowacji w rolnictwie.

W dniu 7 czerwca 2017 r. kierownik WPHI Abu Dhabi Sebastian Stepnicki oraz Pani Katarzyna Rzeźniczek, Przedstawicielka Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkali się z panem Nasser Al Junaibi, CEO of Abu Dhabi Farmers' Services Centre (ADFSC) oraz menegerami rządowej agencji w Abu Dhabi w sprawie promocji innowacji w rolnictwie.

Poruszono dwa tematy:

1. Maszyny rolnicze z Polski, które mogą być wykorzystane w ZEA

2. Współpraca z ZEA z producentami nasion roślinnych, nawozów i produktów           biochemicznych z Polski

 

Przedstawiciele agencji zainteresowani byli przede wszystkim uzyskaniem know-how metod kultywacji w rolnictwie, subsydiowaniem rolnictwa i rolników z funduszy publicznych oraz działaniami w okresie „po zbiorach”. Zainteresowanie również wzbudziło nabycie maszynerii rolnicznej z Polski, która zasadniczo jest cenowo konkuencyjna w porówaniu z cenami z krajów zachodniej europy, oraz wyższa jakościowo w porównaniu z producentami z krajów azjatyckich.

WPHI Abu Dhabi oraz przedstawicielka MRiRW odpowiednio przekazali informacje o możliwościach współpracy, oferty maszyn rolniczych polskich producenótw oraz pomoc w bezpośrednim nawiazaniu kontaktów z producentami nasion, nawozów i produktów biocheminczych w Polsce.