Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEN

Polski sektor sprzętu medycznego rozpoznawalny na wystawie Arab Health 2018

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Moneer Faour | 2018-02-11 16:09:34
aparatura medyczna, polski sprzęt medyczny, wysposażenie szpitali, arab health dubai, opieka zdrowia zjednoczone emiraty arabskie

Główny zakres sprzętu medycznego eksportowanego z Polski uwzględnia sprzęt do leczenia, do zabiegów i rehabilitacji oraz stomatologiczny i do specjalizacji wetrynaryjnych.

Podczas ostatniej wystawy branżowej Arab Health w 2018 Polska branża medyczna została najlepiej dotąd zaprezentowana w regionie Bliskiego Wschodu.

Prawie 50 wystawców z Polski razem z Polskim Stoiskiem Natrodowym, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH) zaprezentowalo szerokie spektrum wyspecjalizowanych producentów i dostawców na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także na obszary Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji. Wystawcy z Polski zaprezentowali swoje wyroby dla specjalizacji jak diagnostyka, leczenie, zabiegi, rehablitacja, stomatologia i weterynaria, a także innowacyjne, trendowe rozwiązania dla specjalizacji wellness, badań wykonywanych samodzielnie oraz zdalnej diagnostyki. Jednocześnie Polskie Stoisko Natrodowe zaprezentowało siłę polskiego sektora aparatury medycznej, przedstawiło informacje rynkowe, ułatwiło spotkania biznesowe oraz zorganizowało Spotkanie Prasowe celem komunikacji z lokalnymi mediami. Na Spotkanie Prasowe, które odbyło się 30 stycznia o godz. 11:00, przybyli dziennikarze, biznesmeni i potencjalni inwestorzy.

 

Polski przemysł sprzętu medycznego jest szacowany na ok. 10 mld PLN. Od roku 2010, kiedy wartość eksportu polskiej aparatury medycznej wynosiła 1,6 mld PLN, Polska dynamicznie rozszerzyła różnorodność swojej oferty w tym sektorze i w rezultacie w 2016 r. osiągnęła poziom 4,6 mld PLN w eksporcie, uzyskując przeskok na poziomie 3 mld PLN. W zakresie kierunków eksportu w 2016, 50% wartości trafia do krajów UE, gdzie 32% eksportu skupia się w Europie Zachodniej, a Niemcy pozostają największym rynkiem bezpośredniego eksportu.
Wśród producentów sprzętu medycznego w Polsce dominują duże firmy zatrudniające ponad 49 osób o znacznie wyższych średnich przychodach w porównaniu z firmami średniej wielkości. Stanowią one ponad 50% firm działających w sektorze.


Krajowi producenci i dystrybutorzy wyrobów medycznych mają duży potencjał do międzynarodowej ekspansji. Innowacyjne i wysokie jakościowo wyroby produkowane przez polskie firmy, mają duże szanse na zagraniczny sukces powiedział dyrektor generalny Izby POLMED Witold Włodarczyk. Rządowe programy wsparcia dla przedsiębiorców, takie jak projekt Brand, ułatwiają im dotarcie na rynki wschodzące, które do tej pory były trudno osiągalne – dodał.

 

Polskie stoisko narodowe przygotowane przez PAIH ma na celu promocję polskiego sektora jachtowego wśród zagranicznych przedsiębiorców. Na stoisku na zwiedzających przez cały czas trwania targów czeka polski ekspert, który przedstawia zalety oraz potencjał polskiego sektora sprzętu medycznego a także potencjał całej polskiej gospodarki – skomentował Andrzej Szewczyk zastępca dyrektora Departamentu Promocji Gospodarczej, PAIH.

Prezentację polskich firm biorących udział w programie można pobrać tutaj (78 MB).

 

4 logos

 

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sklep z kosmetykami naturalnymi

Kufereknatury.pl to naturalne kosmetyki z całego świata. Sklep z eko kosmetykami to miejsce, w kt...
Polska - Łódź 2021-06-10 Dodał: Maja Majakowska Kosmetyki, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Dentysta Olsztyn - Gabinet Stomalogiczny Eurodental

Gabinet Stomatologiczny Eurodental powstał w 1994 roku. To nowoczesne miejsce leczenia stomatolo...
Polska - OLSZTYN 2021-06-02 Dodał: Ryszard Miśkow Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert