Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska oficjalnie nawiązuje współpracę z organizatorami EXPO 2020

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-05-14 13:47:58
expo 2020 dubai, paih, polska agencji inwestycji i handlu, dubaj, zjednoczone emiraty arabskie, komisarz generalny sekcji polskiej światowej wystawy expo 2020

Tomasz Pisula, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Światowej Wystawy EXPO 2020 spotkał się z minister stanu ds. współpracy międzynarodowej i dyrektor zarządzającej expo, Reem Al-Hashimi. W wizycie do ZEA Prezes PAIH towarzyszył wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu, który wręczył szefowej Wystawy list premiera Mateusza Morawieckiego potwierdzający udział Polski w wydarzeniu.

EXPO 2020 to pierwsza Światowa Wystawa organizowana w regionie MEASA, który obejmuje obszar Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. Zjednoczone Emiraty Arabskie utrzymują od blisko dekady pozycję największego partnera gospodarczego i handlowego Polski w świecie arabskim. Od 2013 r. bilateralna wymiana handlowa zanotowała wyraźny wzrost i wynosi ok. 1 mld USD rocznie. Światowa Wystawa w Dubaju to okazja do zacieśnienia relacji z młodym, dynamicznie rozwijającym się państwem, o ogromnym znaczeniu dla międzynarodowej ekspansji firm, dla których może być bramą do MEASA.

 

- Nasz udział w EXPO Dubaj 2020 postrzegamy jako szansę na wyjątkowo intensywną promocję gospodarczą dla polskich firm oraz wzmocnienie współpracy Polski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a także całym regionem Bliskiego Wschodu. Osią prowadzonych w regionie działań polityczno-dyplomatycznych stanie się w szczególności organizacja Dnia Narodowego - mówił w Dubaju Tomasz Pisula. Jak wyjaśnił prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, wzorem poprzednich Wystaw Światowych, Polska traktuje udział w EXPO wielowymiarowo. Narodowej ekspozycji przygotowanej na terenie wyznaczonym przez organizatorów będzie towarzyszył program gospodarczy, aktywizujący polskich przedsiębiorców zarówno przed rozpoczęciem wystawy, w jej trakcie, jak i po wydarzeniu.

 

Szef PAIH zaprosił również firmy z ZEA do współpracy z polskim biznesem. Poinformował, że Agencja realizuje program promocji polskich branż "Brand", organizując stoiska narodowe na kluczowych imprezach targowych na świecie. - Łącznie aż 10 z nich odbywa się w Dubaju. Wspieramy i będziemy tutaj wspierać rodzimych producentów sprzętu medycznego, usług prozdrowotnych, kosmetyków, IT/ICT, jachtów i łodzi oraz mebli. To unikalna okazja na poznanie potencjału naszych przedsiębiorstw i nawiązanie długoterminowych kontaktów - podkreślił Pisula. Dodał, że kompleksową obsługę zarówno polskich, jak i emirackich firm oferuje biuro handlowe PAIH w Dubaju, które odpowiedziało już na niemal 200 zapytań.

 

W spotkaniu, które odbyło się 25 kwietnia 2018 r. wziął udział również ambasador Polski w ZEA Robert Rostek.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obróbki blacharskie

Świadczymy usługi cięcia i gięcia blachy według zlecenia klienta. Wykonujemy elementy metalowe o ...
Polska - POZNAŃ 2019-08-14 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja i przetwórstwo metali Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert