Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDubai Internet City po raz pierwszy w Polsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Moneer Faour | 2018-10-09 13:03:34
informatyka, ict, strefa eknomiczna, sse, dubai, dubai internet city, biznes w dubaju, paih, zbh w dubaju, promocja ekspansji, ekspansja zagraniczna

Dzięki współpracy z Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH spotkania odbyły się w Warszawie i Krakowie. Na seminaria biznesowe przybyło 160 przedstawicieli polskich firm technologicznych. Polskie firmy z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem skorzystały z możliwości bezpośredniej interakcji. Zapoczątkowane rozmowy będą kontynuowane i dalej wspierane przez ZBH w Dubaju.

W dniach 24-28 września 2018 r. delegacja Dubai Internet City odwiedziła Polskę, aby przybliżyć rodzimym firmom z sektora nowych technologii biznesowy ekosystem Dubaju oraz możliwości ekspansji na tamtym rynku. Dubai Internet City to największa specjalna strefa ekonomiczna na Bliskim Wschodzie, tworząca sprzyjające warunki firmom z branży ICT. W strefie mieszczą się regionalne siedziby światowych gigantów jak Microsoft, Google czy Oracle, ale także mniejszych firm i start-up’ów wyspecjalizowanych w branży ICT (m.in. cloud computing, IoT, blockchain, EduTech, sztucznej inteligencji, augmented reality, hardware, software, nowoczesnych mediów).

 

(foto: Dubai Internet City)

 

Pierwsze seminarium zorganizowane w Warszawie zostało otwarte przez dr. Krzysztofa Sengera, Wiceprezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. Natomiast drugie seminarium z serii w Krakowie zostało otwarte przez Panią Katarzynę Wysocką - p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta Kraków. Trendy branży i dostępną infrastrukturę DIC przedstawił przewodniczący delegacji Dyrektor Rozwoju Biznesu, Faisal Hammoud. Dodatkowo Michał Bakuła, ekspert ZBH PAIH z Dubaju, przybliżył koncepcję działalności zagranicznej sieci biur PAIH i zachęcił polskie firmy do współpracy w międzynarodowej ekspansji.

Na oba spotkania przybyło łącznie ok. 160 osób. Podczas seminariów oraz spotkań indywidualnych goście z Dubaju przedstawili potencjał współpracy i podzielili się wskazówkami nt. ekspansji na rynek Emiratów. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj uznany jako brama na region. Wartość branży ICT w ZEA szacowana jest na 5,5 mld USD w 2018 roku. Najważniejsze szanse biznesowe istnieją w ramach współpracy z rządowymi inicjatywami typu smart city, smart government, sustainibility, mobility, itp.

 


(foto: Dubai Internet City)

 

Ta wizyta z towarzyszącymi prezentacjami i spotkaniami była świetną okazją do dowiedzenia się więcej zarówno o biznesie, jak i ogólnie o współpracy z partnerami z Bliskiego Wschodu. Polskie firmy z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem skorzystały z możliwości bezpośredniej interakcji. Nawiązane zostały konkretne rozmowy, które kontynuowane będą w przyszłości z udziałem ZBH PAIH w Dubaju i zaowocują wieloma przyjazdami polskich firm do ZEA.

Dodatkowo polskie firmy zaproszone zostały do udziału w startującym w listopadzie 2018 dla rynku ZEA naborze do programu Polskie Mosty Technologiczne, realizowanego przez PAIH, w którym mogą ubiegać się o fundusze na finansowanie ekspansji zagranicznej.

Goście z Dubai Internet City wyjechali z Polski pod dużym wrażeniem liczby i jakości polskich talentów z obszaru ICT. Zapowiedzieli od razu kolejne przyjazdy do innych miast w Polsce i chęć współpracy w promowaniu polskich firm w Dubaju, zaczynając od największych regionalnych targów technologicznych GITEX.

Przekazujemy do pobrania prezentacje z seminarium: Prezentacja DIC oraz Prezentacja PAIH.

 

Aktualności w mediach:
Banker.pl + Money.pl + WNP.pl + Wyborcza.biz + podcast Polskie Radio

 

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert