Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPMT: Wsparcie finansowo-doradcze na ekspansję do ZEA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Moneer Faour | 2018-11-04 11:25:11
polskie mosty technologiczne, pmt, paih, polska agencja inwestycji i handlu, zbh w dubaju, innowacyjne technologie, ekspansja zagraniczna mśp, nabór wniosków do programu, wsparcie i doradztwo

19 listopada ruszy nabór do programu Polskie Mosty Technologiczne dla MŚP zainteresowanych ekspansją na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kenii. Nabór wniosków potrwa do 21 grudnia, a konkurs poprzedzi seminarium otwierające.

Program PMT realizowany jest dwuetapowo – w Polsce i za granicą. Wsparcie w formule de minimis mogą otrzymać zarówno firmy zainteresowane eksportem, jak i innowatorzy, poszukujący partnerów do prac badawczo - rozwojowych (B+R). Mogą się o nie ubiegać także firmy, które składały wnioski w poprzednich edycjach konkursu. Jeden przedsiębiorca może złożyć maksymalnie dwa wnioski – po jednym na każdy rynek.

 

Zakwalifikowani przedsiębiorcy otrzymają wsparcie doradcze przy opracowaniu „szytej na miarę” strategii ekspansji zagranicznej oraz dofinansowanie miesięcznego pobytu dwóch przedstawicieli firmy w ZEA. Eksperci, w tym pracownicy Biura Handlowego PAIH w Dubaju, pomogą w wyszukaniu właściwych partnerów biznesowych i nawiązaniu relacji. Będą do dyspozycji grantobiorców także po zrealizowaniu projektu. Dodatkowo dubajskie biuro nieodpłatnie wesprze grantobiorów w organizacji sesji prezentacyjnych (pitch sessions) dla potencjalnych partnerów biznesowych, spotkań biznesowych (B2B i B2C) oraz networkingowych, czy udostępnieniem powierzchni biurowej i urządzeń biurowych.

 

 

Okres realizacji projektów przez wnioskodawców nie może przekroczyć dziewięć miesięcy, a grant może osiągnąć 100% kosztów kwalifikowanych. Przedsiębiorcy będą mogli sfinansować m.in. działania logistyczne, wyżywienie, czy noclegi. Środki mogą przeznaczyć również na lokalne doradztwo w zakresie m.in. wzornictwa opakowań, weryfikacji prawnej i technicznej dokumentacji, uzyskaniem ochrony własności intelektualnej, a także związane z udziałem w imprezach wystawienniczych, czy publikacją materiałów prasowych.

 

Maksymalna wysokość dotacji dla jednej firmy wynosi 200 tys. zł. Łącznie koszt wparcia firm w ramach programu przekracza 176,5 mln zł. Wartość środków alokowanych na konkurs dotyczący rynkowi Zjednoczonych Emiratów Arabskich wynosi 10 mln złotych.

 

 

Szczegółowe informacje o konkursie przekażemy podczas seminarium, które odbędzie się 15 listopada w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Zapraszamy do zarejestrowania się na to wydarzenie za pomocą formularza elektronicznego.

 

Więcej informacji o konkursie oraz programie Polskie Mosty Technologiczne.

 

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert