Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Szanse dla polskich produktów ekologicznych na Bliskim Wschodzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Moneer Faour | 2018-11-10 13:23:24
produkty ekologiczne, naturalne składniki, bio produkty, ekologoczne produkty spożywcze, naturalne kosmetyki, certyfikaty ekologii, certyfikacja halal

Rośnie popyt na europejskie produkty ekologiczne na Bliskim Wschodzie. Segment żywności ekologicznej w tym regionie rozrasta się w bardzo szybkim tempie, szacuje się, że do 2022 r. rynek produktów BIO będzie wart 18,42 mld dolarów.

Za przykład światowej destynacji produktów ekologicznych może posłużyć Dubaj, gdzie w ciągu ostatnich czterech lat ilość produktów ekologicznych na półkach sklepowych wzrosła o 60%.

    

Na Bliskim Wschodzie istnieje również trend szybko rozwijającego się sektora kosmetycznego. Szczególnie kategoria naturalna i organiczna, która została oszacowana na 2,5 mld dolarów. Przez kolejne 5 lat eksperci przewidują wzrost o 12-15%. Oznacza to, że rynek podwoiłby się do 2022 r., osiągając w tym czasie wartość 5 mld dolarów.

Centralna lokalizacja Dubaju na mapie świata czyni to miasto trzecim największym hub'em re-eksportu na świecie, z towarami wartymi ponad 546 mld USD. Zakłada się, że do 2020 roku zapotrzebowanie na produkty europejskie wzrośnie o 53,1 mld dolarów.

Middle East Organic and Natural Expo Dubai to wydarzenie biznesowe regionu - wystawa, która silnie odzwierciedla sukces rozwoju produktów naturalnych. Od 15 lat ekspozycja ta wspierana jest przez Międzynarodową Federacją Organizacji Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM) oraz patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska ZEA. Po zeszłorocznych sukcesach szacuje się, że w dniach 18-20 listopada 2018 r. liczba zwiedzających wystawę podwoi się i osiągnie 9500 gości. Tradycyjnie wydarzenie odbędzie się w Dubai World Trade Center.

Według Moneera Faour, kierownika ZBH PAIH w Dubaju: „Od 2005 roku Polska i Zjednoczone Emiraty Arabskie dynamicznie rozwinęły dwustronne stosunki handlowe. Między oboma krajami przez 10 lat handel surowcami nie naftowymi potroił się i przekroczył wartość 1 mld dolarów. Artykuły spożywcze i produkty kosmetyczne to jedne z głównych kategorii produktów eksportowanych z Polski do ZEA. Polscy producenci artykułów bio mają realny potencjał w tej niszy.”

    

Shinu Pillai, dyrektor wydarzenia naświetla fakt, że dzięki nowej strategii 'O2O Connect' w trybie online i offline, wystawa przyniosła ogromny sukces w poprzednim roku, ponieważ dostarczyła ponad 865 wstępnie umówionych spotkań z wykwalifikowanymi nabywcami. Skuteczną opcją okazało się również uruchomienie platformy typu eCommerce Arabian Organics - jedynej platformy e-handlu na Bliskim Wschodzie, która ułatwia masowy handel organiczny i naturalny oraz łączy dostawców i kupujących przez cały rok. Kombinacja ta okazała się sukcesem, o czym może poświadczyć aż 22% ubiegłorocznych wystawców, którzy potwierdzili swoją obecność na 2018 rok.

Jednym z chętnie odwiedzających targi gości jest Christophe Noblet, dyrektor generalny międzynarodowej sieci sklepów spożywczych 7-Eleven w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak sam mówi: "Z pewnością czuję, że organiczny i naturalny przemysł zmierza we właściwym kierunku. Rozszerzamy się w regionie, a ludzie chcą widzieć zdrowe i ekologiczne produkty na wystawie. U europejskich dostawców szukamy przede wszystkim przekąsek, batonów proteinowych, napojów i innych".

     

„Targi Middle East Organic and Natural Products Expo to jedna z dobrych okazji zaprezentowania polskich wyrobów naturalnych w regionie Bliskiego Wschodu. Nie należy spodziewać się tłumów odwiedzających, jednak osoby odwiedzające to specjaliści tej rosnącej niszy produktów naturalnych. W lokalnych hipermarketach znajdujemy oznaczone sekcje dedykowane dla produktów ekologicznych” – dodaje Faour.

Przypominamy, że w zakresie artykułów spożywczych zawierających składniki zwierzęce (drób, baranina, wołowina) pod kątem masowej sprzedaży w ZEA niezbędne jest posiadanie ceryfikatu Halal wydanego przez ESMA, który można pozyskać poprzez akredytowane instytucje specjalizujące się w tej dziedzinie. 

 

(Treść przygotowana w oparciu o materiały prasowe organizatora The Middle East Organic & Natural Products Expo.)

Opracowanie: Agata Pilarczyk






Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert