Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodstawowe informacje dla eksportera

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-12-14 11:50:54
informacje, zea, eksport, polski przedsiębiorca

ZEA są bardzo atrakcyjnym partnerem współpracy, o bogatych tradycjach handlowych oraz nowoczesnej infrastrukturze. Brak barier finansowych i administracyjnych ograniczających dostęp do rynku sprawia, że ZEA są bardzo atrakcyjnym partnerem handlowym dla Polski.

Polski eksport towarów i usług nie natrafia na szczególne przeszkody administracyjne w dostępie do rynku emirackiego. Ujednolicona stawka celna w imporcie wynosi 5% ad walorem, przy czym ok. 400 pozycji (obejmujących głównie podstawowe artykuły żywnościowe i lekarstwa) jest wolne od obciążeń celnych. Zwolniony z opłat celnych jest też import do specjalnych stref ekonomicznych. Najistotniejszą barierą pozataryfową i utrudnieniem jest wymóg przedłożenia świadectwa uboju rytualnego „halal” w przypadku eksportu wyrobów mięsnych. Pewną przeszkodę w imporcie do ZEA stanowi obowiązek posiadania emirackiego pośrednika/agenta, wprowadzane są jednakże nowe przepisy liberalizujące zasady korzystania z pośrednictwa miejscowych podmiotów. Problemem dla polskich firm produkcyjnych i handlowych pozostaje wysoka konkurencja ze strony firm międzynarodowych.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z notatką nt. polsko-emirackiej współpracy gospodarczej oraz przewodnikiem nt. eksportu z Polski do ZEA poniżej. W celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie bilateralnej wymiany handlowej zapraszamy na stronę. Podstawowe informacje nt. możliwości realizacji przedsięwzięć biznesowych w ZEA znajdą Państwo tutaj.

 
Pliki do pobrania

Notatka nt. polsko-emirackiej wspolpracy
pdf | 737,8 KB
Pobierz
GCC GUIDE FOR CONTROL ON IMPORTED FOOD 2
pdf | 1,08 MB
Pobierz