Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzewodnik po rynku emirackim dla polskich przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Moneer Faour | 2018-03-19 09:38:44
zea, biznes w emiratach, polski przedsiębiorca, przewodnik po rynku, firma w dubaju

Celem niniejszego przewodnika, opracowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, jest dostarczenie polskim przedsiębiorcom podstawowej wiedzy na temat możliwości realizacji przedsięwzięć biznesowych w ZEA.

Poniżej oddajemy Państwu przewodnik po rynku emirackim dla polskich przedsiębiorców, a w nim opisują najistotniejsze aspekty prowadzenia biznesu w ZEA, a także kwestie praw i zasad handlowo-gospodarczych, klimatu prowadzenia działalności gospodarczej, importu, eksportu, podatków, porozumień handlowych, poszczególnych dziedzin gospodarki, zamówień publicznych, zakładania przedsiębiorstw oraz bankowości i finansów.

Gospodarka ZEA uzależniona jest w dużej mierze od energetyki, jakkolwiek władze emirackie przewidują, że do roku 2030 dzięki nowoczesnej i zdywersyfikowanej gospodarce, kraj uniezależni się od koniunktury na światowym rynku ropy naftowej.
Państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest traktowane jako hub biznesowy, ułatwiający ekspansję w regionie. Władze kraju aspirują do tworzenia nowoczesnych platform (często w kategorii stref wolnocłowych / wolnoprzemysłowych tzw. free zone), które zapewniają sprzyjające warunki do realizacji planów ekspansji w regionie.

Uproszczone procedury administracyjne ułatwiające dostęp do rynku oraz możliwość korzystania z bogatych tradycji handlowych i rozbudowanej, nowoczesnej infrastruktury sprawia, że Emiraty są traktowane jako dynamiczny punkt logistyki re-eksportowej.
Pliki do pobrania

PAIH - Przewodnik po rynku ZEA
pdf | 794.56 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert