Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzewodnik po rynku emirackim dla polskich przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Moneer Faour | 2018-03-19 09:38:44
zea, biznes w emiratach, polski przedsiębiorca, przewodnik po rynku, firma w dubaju

Celem niniejszego przewodnika, opracowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, jest dostarczenie polskim przedsiębiorcom podstawowej wiedzy na temat możliwości realizacji przedsięwzięć biznesowych w ZEA.

Poniżej oddajemy Państwu przewodnik po rynku emirackim dla polskich przedsiębiorców, a w nim opisują najistotniejsze aspekty prowadzenia biznesu w ZEA, a także kwestie praw i zasad handlowo-gospodarczych, klimatu prowadzenia działalności gospodarczej, importu, eksportu, podatków, porozumień handlowych, poszczególnych dziedzin gospodarki, zamówień publicznych, zakładania przedsiębiorstw oraz bankowości i finansów.

Gospodarka ZEA uzależniona jest w dużej mierze od energetyki, jakkolwiek władze emirackie przewidują, że do roku 2030 dzięki nowoczesnej i zdywersyfikowanej gospodarce, kraj uniezależni się od koniunktury na światowym rynku ropy naftowej.
Państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest traktowane jako hub biznesowy, ułatwiający ekspansję w regionie. Władze kraju aspirują do tworzenia nowoczesnych platform (często w kategorii stref wolnocłowych / wolnoprzemysłowych tzw. free zone), które zapewniają sprzyjające warunki do realizacji planów ekspansji w regionie.

Uproszczone procedury administracyjne ułatwiające dostęp do rynku oraz możliwość korzystania z bogatych tradycji handlowych i rozbudowanej, nowoczesnej infrastruktury sprawia, że Emiraty są traktowane jako dynamiczny punkt logistyki re-eksportowej.
Pliki do pobrania

PAIH - Przewodnik po rynku ZEA
pdf | 794.56 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert