Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInformacje podstawowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-06-29 09:46:58
expo 2020, dubai, informacje

Podstawowe informacje Expo 2020 Dubai.

 

1.) W listopadzie 2015 roku, Międzynarodowe Biuro ds. EXPO w Paryżu (BIE) ogłosiło miasto Dubaj gospodarzem Expo 2020. Będzie to pierwsze światowe EXPO w regionie MEASA (Middle East, Africa and South Asia - region Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej).
Wystawa planowana jest odbyć się w Dubai South District, w sąsiedztwie lotniska międzynarodowego Al-Maktoum International Airport (przewidywana powierzchnia, która zostanie oddana na użytek to 4,38 km2).
Organizatorzy spodziewają się ponad 25 mln zwiedzających, z czego 70% spoza ZEA („największy odsetek w dotychczasowej historii EXPO"), jak również „200 podmiotów reprezentujących narody, organizacje międzynarodowe, korporacje oraz instytucje edukacyjne", do których zaadresowano otwarte zaproszenie do współpracy.
Koszt organizacji EXPO 2020 wyniesie ok. 6 mld USD. Wydarzeniu zatytułowanemu Connecting Minds, Creating the Future ("Łącząc umysły, tworząc przyszłość") towarzyszy intensywna kampania promocyjna („EXPO 2020 nie jest wyłącznie fizyczną konstrukcją obliczoną na czas 6 miesięcy, ale koncepcją, która rozpoczyna się dziś - forum kreatywności, innowacji i globalnego partnerstwa"). EXPO 2020 ma służyć jako katalizator łączący globalne umysły oraz inspirować uczestników do wspólnych działań, w ramach trzech grup, a zarazem stref tematycznych: Mobility, Sustainability and Opportunity (Mobilność, Zrównoważony Rozwój i Możliwości).
Szczególne znaczenie dla organizatorów, także w kontekście konstrukcyjnym ma kwestia zrównoważonego rozwoju; połowa energii elektrycznej ma pochodzić ze źródeł energii odnawialnej zlokalizowanych na terenie obiektu, 90% materiałów zużytych do jego budowy ma być zutylizowanych, natomiast tereny wykorzystywane do jego konstrukcji mają służyć pod budowę ośrodków naukowo-badawczych.
Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: http://expo2020dubai.ae/
 
2.) W dniu 22 maja 2016 Ministerstwo Spraw Zagranicznnych ZEA wystosowało notę adresowaną do Ambasada RP w Abu Dhabi , zawierajacą list Wiceprezydenta a jednocześnie Premiera ZEA, władcy Dubaju, JW szejka Mohammada Bin Rashid Al-Maktoum skierowany do Prezesa Rady Ministrów RP, Pani Beaty Szydło z zaproszeniem do udziału w Wystawie Światowej EXPO 2020, która odbędzie się w terminie 20 października 2020 - 10 kwietnia 2021 w Dubaju. Inauguracja wydarzenia rozpocznie zarazem obchody „złotego jubileuszu" 50-lecia utworzenia federacji Zjedoczonych Emiratów Arabskich (proklamowanej 2 grudnia 1971 r.), podczas którego ogłoszona zostanie „progresywna, a zarazem zrównoważona wizja rozwoju państwa na kolejne dziesięciolecia".
 
3.) W dniach 23-24 maja 2016 odbyło się pierwsze spotkanie IPM (International Planning Meeting) z udziałem przedstawicieli emirackich władz oraz szefów misji dyplomatycznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Na spotkaniu przedstawiono koncepcję EXPO2020 oraz poproszono przedstawicieli o poinformowanie rządów o rozważenie wyboru jednego z trzech ww. obszarów tematycznych. Decyzje powinny zostać przekazane do organizatorów do połowy 2017 r. Organizatorzy przedstawili także, wstępne informacje o organizacji kompleksu wystawienniczego, budowy indywidualnych ekspozycji narodowych lub wynajęcia miejsc wystawienniczych, kwestii logistycznych (przylotów i zakwaterowania uczestników oraz wystawców), jak i wstępnych kosztów uczestnictwa w EXPO2020. Przez najbliższe miesiące planowane są kolejne spotkania informacyjne nt. procesu przygotowywania wystawy. Pierwszym krajem, który w kwietniu 2016 r. oficjalnie potwierdził udział w EXPO 2020 była Szwajcaria (gospodarze czekają na dalsze, analogiczne potwierdzenia).Budowa infrastruktury i dostępności usług prowadzona jest w przetargach otwartych.
Oferty są publikowane na:

https://esource.expo2020dubai.ae/esop/uae-e20-host/public/attach/opportunities.pdf

 

W załączniku:

  1. Nota ZEA Expo 2020
  2. Tłumaczenie na j.polski noty ZEA Expo 2020
  3. Przewodnik dla uczestników EXPO 2020 Dubai

 
Pliki do pobrania

NOTA PZEA EXPO 2020
pdf | 460.24 KB
Pobierz
TŁUMACZENIE NOTA PZEA EXPO 2020
docx | 19.62 KB
Pobierz
DubaiParticipantGuideEnglishMay2016
pdf | 17.02 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert