Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuREmap 2030 Perspektywy rozwoju energii odnawialnej w Polsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-08-28 12:54:31
irena, sebastian stępnicki, raport remap, 2030 perspektywy rozwoju energii odnawialnej w polsce,

REmap 2030 Perspektywy rozwoju energii odnawialnej w Polsce

W październiku 2015 roku opublikowano raport REmap 2030 Perspektywy rozwoju energii odnawialnej w Polsce przygotowany przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej (IRENA) we współpracy z polskimi ekspertami i innymi zainteresowanymi osobami. Opracowanie REmap 2030 zawiera szczegółowe dane kontekstowe i wyniki analizy REmap przeprowadzonej w odniesieniu do Polski. Sugeruje, w jaki sposób upowszechnienie się odnawialnych źródeł energii w Polsce może zostać realnie przyśpieszone.
 
REMap 2030 to zestaw map drogowych w zakresie energetyki odnawialnej dla poszczególnych krajów. Pokazuje w jaki sposób poszczególne kraje mogą zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w swoich krajach, przyczyniając się w ten sposób do podwojenia udziału odnawialnych źródeł energii w globalnym miksie energetycznym do około 36% do 2030 roku.
 
REmap 2030 Renewable Energy Prospects for Poland jest częścią inicjatywy IRENA wskazującej na możliwości podwojenia udziału energii odnawialnej na świecie do 2030 roku. Dokument określa potencjał dla Polski i jaki może być udział OZE w krajowym systemie energetycznym, w tym energii dla przemysłu, budynków i sektora transportu. Dokument został przygotowany przy współpracy z Ministerstwem Gospodarki RP.
 
O Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA)
 
Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) jest globalnym centrum współpracy w zakresie OZE i źródłem wymiany informacji przez 149 członków (148 państwa i Unia Europejskia). 27 innych krajów jest w trakcie akcesji do IRENA (stan na 28.08.2016). Organizacja promuje powszechne przyjęcie i zrównoważone wykorzystanie wszystkich form energii odnawialnej, w tym bioenergii, energii geotermalnej, wodnej, oceanicznej, słonecznej i energii wiatru w dążeniu do zrównoważonego rozwoju, dostęp do energii, bezpieczeństwa energetycznego i niskoemisyjnego wzrostu gospodarczego i dobrobytu: www.irena.org
Od dnia 15 listopada 2015 Dr Sebastian Stępnicki, radca w Ambasadzie RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jest Stałym Przedstawicielem RP przy IRENA.
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Piece kaflowe Sergio Leoni

Ceramika jest stosowana od zawsze w celu lepszego odzysku energii cieplnej, ogrzewa ona poprzez p...
Polska - Żary 2019-05-23 Dodał: Piotr Wentlant Budownictwo i architektura, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Piec gazowy dwufunkcyjny

Główną zaletą gazowych dwufunkcyjnych kotłów grzewczych Warmhaus Enerwa i EnerwaPlus jest ich sze...
Polska - Żary 2019-08-30 Dodał: Piotr Wentlant Budownictwo, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert