Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPRZEGLĄD TYGODNIOWY - NEWSY ZEA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-12-28 10:19:42
przegląd prasy, zea

Przegląd prasy z okresu 16-22.12.2016r.

16/12 Sektor usług - główna siła napędowa wzrostu handlu ZEA do roku 2030.

Przedsiębiorstwa turystyczne z ZEA zajmujące się szeroko rozumianą turystyką i podróżami odpowiadały za 58% całkowitego eksportu usług w zeszłym roku. Przedsiębiorstwa sektora usług lepiej radzą sobie w porównaniu do firm z innych sektorów w aspekcie wzrostu handlu ZEA w warunkach światowej niestabilności makroekonomicznej, niespodziewanych wydarzeń politycznych w USA i Wielkiej Brytanii oraz utrzymujących się niskich cen ropy naftowej, zgodnie z prognozą handlową banku HSBC. Udział sektora usług w całości eksportu wzrósł z 16% w 2000 roku do 23% w roku 2015. Najnowsze dane pokazują, że pomimo globalnych i regionalnych turbulencji gospodarczych, sektor usług - w szczególności podróże i turystyka – napędzi wzrost handlu w kraju w okresie do 2030 roku. Link do artykułu tutaj.

 

18/12 Dubai Shopping Festival rozpoczął się 26 grudnia!

Niezwykłą popularnością cieszy się cyklicznie odbywający się festiwal Dubai Shopping Festival, który rozpoczął się 26 grudnia. Zniżki do 75% na rzeczy, elektronikę, zegarki i perfumy. Poniżej harmonogram wydarzenia ze szczegółami. Link do strony tutaj.


 

20/12 Reklama toruńskich pierników w lokalnej gazecie Gulf News

Idąc w ślady New York Times - największego amerykańskiego dziennika w lokalnej gazecie Gulf News znalazł się artykuł „A Gingerbread City Guards Its Secrets” poświęcony toruńskim piernikom i ich tajemniczej recepturze, która od wieków pozostaje sekretem. Czytelnik dowiaduje się, że w Toruniu przyszedł na świat Mikołaj Kopernik, słynny astronom jednak szybko stąd wyjechał na studia i że obecnie miasto jest równie znane z wyśmienitych pierników, wypiekanych na miejscu, według dawnych receptur w Fabryce Cukierniczej „Kopernik”. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.
 


 

 

21/12 W Nowym Roku 2017 drożeją koszty ubezpieczenia samochodu

Kierowcy będą płacić więcej za ubezpieczenie auta. Zakład Ubezpieczeń ZEA wydał nowy system taryfowy ubezpieczenia pojazdu, na których oparte są składki. Nowe rozporządzenie obowiązuje od dnia 1 stycznia 2017 roku. Wartość składki jest uzależniona m.in. od typu pojazdu. Minimalna taryfa została zwiększona, co jest korzystne dla firm ubezpieczeniowych, które dotychczas walczyły z firmami konkurencyjnymi, oferującymi atrakcyjne pakiety dla posiadaczy samochodów o niższej wartości. Nowy system zawiera jednolite zasady ubezpieczenia komunikacyjne odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od uszkodzenia lub utraty. Taryfa obejmuje dodatkowe składki na pokrycie kosztów związanych z dodatkową usługą pogotowia ratunkowego i ewakuacją medyczną do szpitala. Więcej informacji tutaj.

zd

22/12 Najważniejsze wydarzenia w ZEA na przestrzeni ostatnich 14 lat

2003 - Linie lotnicze Etihad Airways z siedzibą w Abu Dhabi rozpoczęły swoja działalność w listopadzie. 5 listopada odbył się symboliczny 1 lot do Al Ain, a 12 listopada rejs handlowy do Bejrutu w Libanie. W okresie 27 listopada do 19 grudnia Młodzieżowe Mistrzostwa Świata FIFA miały miejsce w ZEA. Brazylia pokonała Hiszpanie 1:0 w rozgrywce finałowej.

2004 - Szejk Zayed bin Sultan Al Nahyan - założyciel ZEA zmarł 2 listopada w wieku 86 lat, po 33 latach panowania. Głową państwa został najstarszy syn szejk Khalifa bin Zayed bin Sultan Al Nahyan.

2005 - Największe centrum handlowe Mall Emirates zostało otwarte 28 września. Oficjalnej inauguracji towarzyszyło otwarcie Ski Dubai – pierwszego ośrodka narciarskiego na Bliskim Wschodzie. W listopadzie luksusowy hotel Emirates Palace w Abu Dhabi przywitał pierwszych gości.

2006 - Szejk Maktoum bin Rashid Al Maktoum wiceprezydent i premier ZEA i zarządca Dubaju zmarł 4 stycznia w wieku 63 lat. Następcą został jego brat-szejk Mohammad bin Rashid Al Maktoum. 16 grudnia odbyły się pierwsze wybory do Federalnej Rady Narodowej.

2007 - Wielki Meczet Szejka Zayeda został ukończony 20 grudnia. Koszt inwestycji to równowartość 2 mld dhs. Dodatkowo ZEA podpisały 6 marca umowę z Francją na otwarcie Louvre w Abu Dhabi.

2008 - Prezydent George W Bush odwiedził ZEA w styczniu.

2009 - Czerwona linia metra została otwarta 9 września w Dubaju. 1 listopada na Yas Island miały miejsce I zawody Grand Prix Formula 1, gdzie zwycięzcą został Sebastian Vettel – kierowca zespołu Red Bull.

2010 - 4 stycznia - Wielkie otwarcie Burj Khalifa – najwyższej wieży na świecie. 4 listopada otwarto Ferrari World Abu Dhabi – największy kryty park rozrywki na świecie z najszybszą górską kolejką świata rollercoaster Formula Rossa.

2011 – Miejsca kulturowe w Al Ain zostały wpisane do światowego dziedzictwa Unesco w czerwcu. We wrześniu Khalifa Port w Abu Dhabi rozpoczął swoją działalność.

2012 - Powstanie 403-km strategicznego ropociągu Habshan-Fujairah łączącego Abu Dhabi z portem Fujairah nad Morzem Arabskim.

2013 - W listopadzie ZEA otrzymały prawo do organizacji World Expo w Dubaju w roku 2020. W tym samym roku miał miejsce pierwszy pokaz Dubai Airshow na terenie lotniska DWC.

2014 - Otwarcie tramwaju Dubai Tram z 11 stacjami w listopadzie.

2015 - Pożar wieżowca Address Hotel w Dubaju znajdujący się w pobliżu Burj Khalifa w Sylwestrową noc.

Rok 2016 - Otwarcie Dubai Opera w sierpniu – koncert hiszpańskiego tenora Placido Domingo na otwarcie. W grudniu otwarto również Dubajski Kanał Wodny - Dubai Water Canal – 4 km odcinek z mostami i bulwarami . Więcej informacji tutaj.

 

Źródło: Gulf News, the National, 7days.ae

Opr. Anna Horowska-Shahin

 

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Katalogi stron www

Pragniemy zaprezentować nasze moderowane katalogi firm i katalogi stron. Zainteresować powinni si...
Polska - Poznań 2021-06-12 Dodał: Jacek Cukierski Media i reklama Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Sklep z kosmetykami naturalnymi

Kufereknatury.pl to naturalne kosmetyki z całego świata. Sklep z eko kosmetykami to miejsce, w kt...
Polska - Łódź 2021-06-10 Dodał: Maja Majakowska Kosmetyki, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert