Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek e-commerce w ZEA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-08-05 08:30:24
analizy rynkowe

Mobilne zakupy - branża w ekspresowym rozwoju

Rynek e-commerce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozwija się bardzo dynamicznie. Szacuje się, iż między 2013 i 2014 r. zarejestrowano wzrost na poziomie 300%. Obecnie wyceniana się go na 2,5 mld USD, co stanowi 55% całego rynku e-commerce w RWPZ. Do 2018 r. wartość ma sięgnąć 10 mld USD. E-commerce to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki ZEA. Dzieje się tak zwłaszcza ze względu na rozprzestrzenienie łączności, nowoczesnych technologii komunikacji oraz wysiłków rządowych na propagowanie wykorzystania urządzeń cyfrowych i „mobilnego stylu życia”. Przedsiębiorcy działający w ZEA coraz częściej zdają sobie sprawę z potencjału handlu elektronicznego, oszczędności wynikającej z braku konieczności utrzymania realnego punktu sprzedaży i coraz lepiej identyfikują potrzeby biznesowe. Klienci z kolei coraz częściej zwracają uwagę na oszczędność czasu, brak barier geograficznych i wygodę zakupów w sieci.

Rozważając podział ze względu na najchętniej kupowane produkty w internecie w ZEA, badania pokazują, że 57% respondentów w sieci nabywa bilety lotnicze, 48% - noclegi hotelowe i wycieczki, 43% - bilety na różnego typu wydarzenia, 35% – ubrania, 29% - telefony komórkowe, 28% - e-booki, 26% - muzykę, 24% - gry. Zestawienie obrazuje silne nastawienie klientów na rozrywkę, turystykę i rekreację.

Interesującym jest fakt, iż mężczyźni decydują się na zakupy w sieci zdecydowanie częściej, niż kobiety w kraju. Aż 70,2% klientów online stanowią mężczyźni. Tylko 29,8% to kobiety. Te wskaźniki znacznie odbiegają od wyników analiz ogólnoświatowych, które wskazują, iż podział ze względu na płeć jest niemal równy (mniej więcej po 50% dla obu płci). Zestawienie ze względu na wiek przyjmuje wyniki podobne dla średnich globalnych. A mianowicie: 24,1% zakupów w sieci dokonywanych jest przez osoby w wieku 18-25 lat; najwięcej kupują przedstawiciele grupy wiekowej 26-35 lat (50,8% wszystkich zakupów); 19,2% - kupowane jest przez grupę o przedziale wiekowym 36-45 lat; tylko 5,9% przypada na 45-cio latków i osoby starsze.

Najczęściej wybieranym sposobem płatności jest wykorzystanie karty kredytowej (39,9% wszystkich transakcji online w ZEA). Stosunkowo wysoki odsetek kupujących płaci gotówką przy odbiorze – stosuje się to aż dla 29,3% transakcji. Mniej popularne metody to płatność kartą debetową (14,9%), przy wykorzystaniu PayPal (12,5%), kartą pre-paidową (2,5%), przelewem bankowym (0,9%).

Respondenci w ZEA zapytani o przyczyny robienia zakupów w sieci najczęściej podkreślali oszczędność (20,7% badanych) i dobrą obsługę klienta (20,2% badanych). Na kolejnych miejscach czynników sprzyjających tego typu zakupom znalazła się wygoda (16,6%), szybkość dostawy (15,2%), szeroka gama produktów/usług w sklepach online (13,8%) i bezpieczeństwo (13,5%). Lista powodów zniechęcających do wykorzystania e-commerce swoiście zaprzecza wybranym zaletom. 27,9% badanych wybrało niskie bezpieczeństwo w sieci, jako główną wadę, później: 9,6% - dużą różnorodność sklepów konwencjonalnych; 9,6% - lepsze ceny w sklepach konwencjonalnych i 9,1% - długi czas dostawy.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Profesjonalna usługa druku i konfekcji odzieży reklamowej i promocyjnej

Bodman to firma z 16 letnim doświadczeniem w zakresie produkcji i dostawy odzieży reklamowej i ga...
Polska - TUCHÓW 2021-04-07 Dodał: Bogusław Maniak Odzież, tekstylia, wyroby skórzane Zobacz ofertę

Katalogi stron internetowych

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-04 Dodał: Jacek Cukierski Handel Zobacz ofertę

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary rozkładu i stab...
Polska - POZNAŃ 2021-03-14 Dodał: Julia Żarczyńska Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert