Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNieruchomości i branża budownicza w ZEA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-07-14 13:54:59
analizy rynkowe

Motor gospodarczy ZEA

Rozwój branży nieruchomości stał się jednym z głównych motorów gospodarczych ZEA. Emiraty Dubaju i Abu Dhabi inwestują w rozwój infrastruktury budowlanej od początku istnienia kraju.  Co prawda, rok 2009 i 2010 odznaczyły się kryzysem w sektorze nieruchomości, jednak lata kolejne to już powrót do trendu wzrostowego. Zarówno Dubaj, jak i Abu Dhabi odnotowały rekordowy roczny wzrost w 2014 r. w zakresie wydajności i cen nieruchomości przeznaczonych na cele mieszkalne i biurowe. Przewidywana jest jeszcze szersza ekspansja sektora w związku z rozbudową infrastrukturalną ZEA na potrzeby World Expo 2020. Optymistycznie szacuje się, iż w roku 2015 sektor ten przyniesie 16,1% PKB kraju.

Dubaj zdecydowanie przyjmuje pozycję lidera w kraju w sektorze nieruchomości. Podejmując znaczne ryzyko, władze Dubaju wprowadziły wizjonerski plan infrastrukturalny na zasadzie wyprzedzania trendów rynkowych. Boom inwestycyjny ostatniej dekady w tym emiracie (w tym: budowa sztucznych wysp w kształcie palmy, najwyższego budynku na świecie) okazał się wzorem, którego śladem podążyły wkrótce nie tylko Abu Dhabi, ale inne kraje regionu. Należy oczekiwać, że podobne, ambitne projekty będą dalej realizowane zarówno na szczeblu federalnym (np. rozpoczęta niedawno Etihad Rail – pierwsza sieć kolejowa), jak i poszczególnych emiratów. Warto zwrócić uwagę na 5 mniej rozwiniętych emiratów poza Abu Dhabi i Dubajem. Na przykład emirat Szardża ogłosił niedawno, że po raz pierwszy otworzy możliwość nabywania ziemi dla inwestorów niebędących obywatelami GCC.      

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Profesjonalna usługa druku i konfekcji odzieży reklamowej i promocyjnej

Bodman to firma z 16 letnim doświadczeniem w zakresie produkcji i dostawy odzieży reklamowej i ga...
Polska - TUCHÓW 2021-04-07 Dodał: Bogusław Maniak Odzież, tekstylia, wyroby skórzane Zobacz ofertę

Katalogi stron internetowych

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-04 Dodał: Jacek Cukierski Handel Zobacz ofertę

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary rozkładu i stab...
Polska - POZNAŃ 2021-03-14 Dodał: Julia Żarczyńska Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert