Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTurystyka w ZEA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-07-05 13:15:34
analizy rynkowe

Wypoczynek w gwarantowanej pogodzie

ZEA cechuje stabilność polityczno-ekonomiczna w zapalnym regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Napływ turystów nie był zachwiany na przestrzeni wielu lat. Sektor turystyczny dał 8,4% PKB w 2014 r., szczególnie dzięki zwiększeniu ruchu lotniczego i najwyższych w regionie wskaźników obłożenia pokoi hotelowych. Dubaj i za nim Abu Dhabi pną się corocznie w górę w rankingach liczby goszczonych turystów. Dubaj w ciągu dwóch lat przesunął się z miejsca 8 na 5 wśród najczęściej odwiedzanych miast na świecie, dodatkowo jest liderem, jeśli chodzi o wizyty klientów detalicznych. Emirat Dubaju opiera się głównie na MICE, turystyce korporacyjnej i wypoczynkowej. Abu Zabi - na turystyce korporacyjnej oraz MICE. Emirat stara się jednak dywersyfikować ofertę również w kierunku turystyki wypoczynkowej.

Mniejsze emiraty (tzw. północne) idą w ślady Dubaju i Abu Dhabi starając się powielić model rozwoju branży turystycznej. W Ajman 40% budżetu jest przeznaczone na rozbudowę infrastruktury – m.in. hoteli i w przyszłości nawet lotniska.  Przyśpieszeniu rozwoju sektora turystycznego w ZEA dodatkowo będzie sprzyjać World Expo 2020 tym bardziej, iż wpasowuje się to w strategię dywersyfikacji gospodarki.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Profesjonalna usługa druku i konfekcji odzieży reklamowej i promocyjnej

Bodman to firma z 16 letnim doświadczeniem w zakresie produkcji i dostawy odzieży reklamowej i ga...
Polska - TUCHÓW 2021-04-07 Dodał: Bogusław Maniak Odzież, tekstylia, wyroby skórzane Zobacz ofertę

Katalogi stron internetowych

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-04 Dodał: Jacek Cukierski Handel Zobacz ofertę

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary rozkładu i stab...
Polska - POZNAŃ 2021-03-14 Dodał: Julia Żarczyńska Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert