Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek rolny w ZEA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-12-13 10:28:19
rolnictow, analiza, zea

- analiza rynkowa

Około 10 lat temu, polityka rządu w Abu Dhabi zaczęła się zmieniać i iść w kierunku zrównoważonego rozwoju rolnictwa i ochrony zasobów naturalnych. W ciągu ubiegłych 45 lat, lokalne rolnictwo było wspierane przez założyciela ZEA, szejka Zayed bin Sultan, który motywował obywateli do utrzymania wysokiego tempa wzrostu gospodarczego, przyznając prawo do bezpłatnego użytkowania gruntu i tworząc Departament Rolnictwa, który organizował dotacje rolnicze. Obecnie rząd oferuje 50 % dotacji na nawozy, nasiona i pestycydy. Zapewnia również kredyty na maszyny i pomoc techniczną.

 

Ministerstwo Zmiany Klimatu i Środowiska Ministry of Climate Change and Water MOCCAE podjęło politykę regulującą wymogi dotyczące stosowanie nawozów organicznych, nasion oraz pestycydów. W ramach strategii rządu Abu Dhabi dla sektora rolnego, zgodnie z Ustawą nr 9 z 2007 roku, organem odpowiedzialnym za sektor rolno-spożywczy jest Urząd ds. kontroli żywnościowej w Abu Dhabi Abu Dhabi Food Control Authority ADFCA. W rezultacie jednostka ta opracowuje ogólną politykę i przygotowuje plany dla osiągnięcia trwałego wzrostu w rolnictwie, obok działań łagodzących szkodliwe skutki stosowania niewłaściwej praktyki rolniczej. W ramach nowej polityki rolnej przewiduje się restrukturyzację sektora rolnego w celu uczynienia go bardziej zrównoważonym, ograniczenie szkodliwych skutków oraz zmniejszenie presji na środowisko, jak i zapewnienie rolnikom godziwego dochodu i zwiększenie ich konkurencyjności na rynku, m.in. skoncentrowanie się na produktach, uprawianych w ZEA, gdzie Abu Dhabi ma przewagę konkurencyjną, poprawę jakości produktów rolnych oraz wzmocnienie krajowej wydajności dla lepszego bezpieczeństwa żywnościowego.

 

Szacuje się, że na terenie ZEA znajduje się obecnie około 1,60,000 ha gruntów rolnych. Główne obszary hodowli ZEA to są Diqdaqah w Ras Al Khaimah, Falaj al Muallaw Umm Al Quwain, Wadi ADH Dhayd w Sharjah, Al Awir w Dubaju i wybrzeże Fujairah. Większość ziem uprawnych ZEA stanowią palmy daktylowe, które uprawiane są w małych oazach, głównie Al Liwa Oasis. W ostatnich latach ogromną poprawę w kontekście upraw rolnych odnotował emirat Abu Dhabi, w tym Al Ain.

 

MOCCAE w chwili obecnej realizuje plan strategiczny na lata 2014-2016, zwiększając powierzchnię pod uprawy ekologiczne o 5% oraz motywując tym samym do stosowania w rolnictwie nawozów organicznych. Obecnie rolnicy są zachęcani przez rząd ZEA do ekologicznych metod produkcji. Wg Fatima Al Kalbani, dyrektor Departamentu Rozwoju i Zdrowotności Roślin z MOCCAE, obszary upraw warzyw ekologicznych wzrosły z 200 ha do blisko 4,300 ha w ostatnich trzech latach.

Pliki do pobrania

ZEA HZ produkty rolne
pdf | 1.11 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodniki "AUTOKLAWY SPOŻYWCZE"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi autoklawy przemysł...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Aparatura pomiarowa i zegarki, Biotechnologia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert