Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek łodzi i jachtów w Dubaju znowu na fali

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2017-12-13 09:51:51
łodzie, jachty, dubaj, zbh dubaj, zea, jachty luksusowe, superjachty, megajachty, dubai creek golf & yacht club, dubai pre-owned boat show, dubai international boat show, zagraniczne biuro handlowe, zbh, polska agencja inwestycji i handlu, paih, zjednoczone emiraty arabskie

Grupa Boat International w rocznym raporcie podsumowała, że ZEA jest obecnie dziewiątym krajem na liście 10. najlepszych państw budujących superszybkie jachty na świecie. W samych Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) jest ok. 5000 łodzi.

W większości krajów sezon letni kojarzy się z beztroskim spędzaniem czasu nad wodą w blasku odbijających się promieni słonecznych. Dla kontrastu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest nieco inaczej - pozbawione chmur niebo i nieustannie przekraczający czterdzieści stopni upał skutecznie uniemożliwiają miłe spędzanie czasu na łonie natury. W tym okresie letniej hibernacji między czerwcem a październikiem miejscowa branża jachtowa ma mało czasu na przygotowanie się do kolejnego intensywnego sezonu.

 

Połowa światowych obrotów ze sprzedaży jachtów luksusowych przypada na Bliski Wschód - jest to spotęgowane kupowaniem tzw. superjachtów przez bogatych ludzi z krajów arabskich. Grupa Boat International w rocznym raporcie podsumowała, że ZEA jest obecnie dziewiątym krajem na liście 10. najlepszych państw budujących superszybkie jachty na świecie. W samych Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) jest ok. 5000 łodzi, połowa z nich to łodzie do 30 m, kolejne 30% to jachty „średnie” w tym superjachty, mierzące 30-50 m długości. Reszta to megajachty przekraczające długość 50 m, oferujące liczne ekskluzywne udogodnienia i przypominające prywatne pływające hotele luksusowe.

 

Trendy rynkowe pokazują, że popyt na luksusowe jachty zaczyna się polaryzować i lokalni producenci w ZEA odchodzą od „średnich” jachtów. Największy popyt w ilościach jest na mniejsze jachty do 30 m, a potem na megajachty.

 

Utrzymujący się niski poziom cen ropy ogranicza wydatki w tym sektorze, stąd niektórzy bogaci ludzie w regionie rezygnują z zakupu nowych superjachtów na rzecz bardziej opłacalnego najmu za pośrednictwem wyspecjalizowanych w tej dziedzinie operatorów lub rozważają zakup na rynku wtórnym.

 

źródło: FB fanpage

 

Celem ożywienia rynku wtórnego z początkiem sezonu w Dubaju organizowana jest wystawa Pre-Owned Boat Show. W dniach 9-11 listopada br., na terenie Dubai Creek Golf & Yacht Club została zorganizowana ósma edycja tej wystawy. Marina portowa Dubai Creek przekształciła się w centrum rozrywki. Impreza została zainaugurowana przez szejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma i cieszyła się dużą popularnością. Świetnie zorganizowane targi udowodniły istniejący popyt wśród entuzjastów żeglarstwa na Bliskim Wschodzie. Wystawiono ponad 90 łodzi o rozmiarze od 25 do 100 stóp w przedziale cenowym od 40 000 AED (10 900 USD) do 99 milionów AED (ok. 27 mln USD). Żeglarstwo to nie tylko pływanie, ale także sposób miłego spędzania czasu, stąd poza wspaniałymi statkami na sprzedaż, wystawie towarzyszyły również różnorakie atrakcje dla dzieci i aktywne strefy dla rodzin. W tę „giełdę” z roku na rok angażuje się coraz więcej podmiotów oferujących komplementarne rozwiązania: od producentów oferujących certyfikowane łodzie, agentów pośredniczących, kluby i stowarzyszenia właścicieli jachtów, po podmioty finansujące tego typu transakcje i ubezpieczycieli, co daje im możliwość "kupowania i żeglowania tego samego dnia”. Jako dodatkową zachętę dla kupujących na tegorocznej imprezie, Dubai Creek Marina oferowała bezpłatne członkostwo w Marinie dla tych, którzy kupili statek podczas targów.

 

Targi Dubai Pre-Owned Boat Show, które są jedynymi tego typu w regionie, gdzie można nabyć łodzie „z drugiej ręki”, pokazują istniejącą, olbrzymią lukę na rynku wtórnym.

 

Zapowiedź video dla VII edycji w 2016 r.

 

Zapowiedź video dla VIII edycji w 2017 r.

 

Bliski Wschód i Zjednoczone Emiraty Arabskie to obecnie kluczowe rynki dla branży jachtów i łodzi, które sprawiają, że reszta globalnej społeczności żeglarskiej mocno się z nimi liczy. Region oferuje wyjątkowe warunki dla miłośników żeglarstwa, z mnóstwem malowniczych linii brzegowych do odwiedzenia oraz w pełni wyposażonymi marinami, nie wspominając o doświadczonych specjalistach morskich obecnych tutaj i stałym wzroście zapotrzebowania na łodzie.

 

Kolejnym wydarzeniem wieńczącym siłę tej branży i jeszcze bardziej uznanym na skalę międzynarodową jest wystawa Dubai International Boat Show. Kolejna edycja tradycyjnie odbędzie się w marcu, gdzie popyt będzie większy niż kiedykolwiek: ponad 28 000 entuzjastów branży morskiej z ponad 150 krajów będzie mogło wziąć udział w tym wydarzeniu. Nasza zapowiedź Dubai International Boat Show 2018 zostanie wkrótce zamieszczona na portalu.

 

Źródło: Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Dubaju

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sycylia - materiał na żagle

Sycylia to wytrzymała tkanina wodoodporna wysokiej jakości. Dzięki temu, że jest wodoszczelna i o...
Polska - Nowa Sól 2020-01-15 Dodał: Mariusz Giwierski Statki i łodzie Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert