Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZEA inwestują ponad 80 mld USD aby pobudzić gospodarkę opartą na wiedzy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2016-12-07 07:14:57
badania i rozwój, technologie, inwestycje, innowacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły przyjęcie “Polityki w zakresie nauki, techniki, szkolnictwa i innowacji”. Działania programowe obejmują 100 inicjatyw krajowych w sektorze edukacji, zdrowia, energii, transportu, finansach, przestrzeni kosmicznej i wodnej.

 

Plan przewiduje inwestycje w wysokości ponad 80 mld USD. Jego celem jest zbudowanie gospodarki ZEA opartej na wiedzy. Plan obejmuje utworzenie funduszy na rzecz rozwoju nauki, badań i innowacji, a także ukierunkowania przepisów inwestycyjnych w celu zachęcenia do transferu technologii, wspierania innowacji i ustanowienia globalnych umownych partnerstw przemysłowych. Obejmuje on również cele do zwiększenia inwestycji w badania i rozwój (R&D).

Środki na inwestycje zostaną podzielone na: projekty typu “clean energy” w wysokości 30 mld USd; 20 mld USD na sector odnawialnych źródel energii; 10 mld USD na badania w lotnictwie, inwestycje w przestrzeń kosmiczną 5 mld USD oraz 7 mld USD zostaną przeznaczone na R&D w różne inicjatywy ukierunkowanych na sektory priorytetowe. Dodano do tego, 1,5 mld USD na stworzenie inkubatorów innowacji i 1,5 mld USD mld na opracowanie i ustanowienie ośrodków badawczych.

Ponadto, nowa polityka obejmuje szereg inicjatyw edukacyjnych i naukowych, których celem jest przygotowanie liderów do dostosowania się do zmian rozwojowych przewidywanych w ZEA. Polityka ma zwiększyć nacisk na naukę, technologie, inżynierię i matematykę na wszystkich instytucji edukacyjnych w ZEA.

Progam utworzy ośrodki badawcze we wszystkich uczelniach ZEA, koncentrując się na innowacyjności jako głównego czynnika w ocenie szkół publicznych i prywatnych. Ustanawia on również biura transferu technologii na wszystkich uczelniach w ZEA w celu ułatwienia transferu zaawansowanej wiedzy.

Ponadto działania wykonawcze kreują wyspecjalizowany inkubator technologii motoryzacyjnej, "Auto District", a także inicjatywy w przemyśle lotniczym; części zamiennych i konserwacji, oraz programy łączące sektor lotnictwa z uczelniami ZEA.

Więcej: http://gulfnews.com/news/uae/government/dh300b-projects-in-uae-to-spur-knowledge-economy-1.1623814

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Car seat covers, bootliners, trunk mats and car accessories

We offer a wide range of high quality products, such as: made to measure seat covers, boot liners...
Polska - Gałków Mały (wieś) 2021-08-03 Dodał: Justyna Bogdańska Turystyka, sport i rekreacja, Części i akcesoria samochodowe, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane Zobacz ofertę

Księgowość dla spółki

Pełna księgowość dla spółek - usługa realizowana przez Kancelaria Clear
Polska - Warszawa 2021-07-05 Dodał: Arkadiusz Boruc Usługi finansowe Zobacz ofertę

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-06-30 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert