Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSukces ZEA - strefy wolnego handlu. Od innowacyjnego marketingu do możliwości new-age.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Pieniążek | 2015-12-01 08:00:22
free zone, wolny obszar celny, zea, rozwój

W ZEA istnieje prawie 40 wolnych obszarów specjalizujących się w różnych sektorach biznesu - od mediów i reklamy do technologii i biznesu.

Będąc ugruntowanym instrumentem gospodarczym w ZEA, strefy wolnego handlu obecnie koncentrują się na budowaniu globalnego łańcucha wartości, który przyczynia się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego kraju.

W ZEA istnieje prawie 40 wolnych obszarów specjalizujących się w różnych sektorach biznesu - od mediów i reklamy do technologii i biznesu. W ubiegłym roku stanowiły one około 33 % handlu w sektorze nie-petrochemicznym ZEA i 37 % handlu w sektorze nie-petrochemicznym w samym Dubaju. Ekspansja stref wolnego handlu ma na celu szybkie zwiększanie handlu zagranicznego, inwestycji i sektorów przemysłu. Przewiduje się, iż wartość handlowa w strefach w samym tylko Dubaju w 2015 osiągnie poziom ok. 130 mld USD.

Strefy przede wszystkim nastawione są na zachęcanie międzynarodowych firm do inwestowania w ZEA, a strategiczne położenie geograficzne kraju jako centrum handlu między Wschodem a Zachodem ewidentnie temu sprzyja. Strefy są obecnie postrzegane jako integralna część strategii kraju w jego rozwoju gospodarczym, w tym w globalizacji i dywersyfikacji gospodarki ZEA. Pomagają one pobudzić handel i inwestycje oraz ułatwić transfer umiejętności, wiedzy i technologii.

Więcej na: http://gulfnews.com/gn-focus/special-reports/economy/uae-free-zones-see-dh515b-in-trade-1.1618032

Lista wolnych obszarów celnych znajdujących się w ZEA dostępna jest pod linkiem: http://www.uaeinteract.com/business/settingup.asp