Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMożliwość zwiększenia Polskiego eksportu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Pieniążek | 2015-11-24 14:13:19
zea, handel, eksport, import, gospodarka

Zjednoczone Emiraty Arabskie są atrakcyjnym partnerem handlowym dla polskich przedsiębiorców. Po pierwsze w tym kraju nie ma ograniczeń w dostępie do ryku dla zagranicznych firm w postaci barier finansowych i administracyjnych.

Po drugie każdy inwestor ma dostęp do rozbudowanej i nowoczesnej infrastruktury. A zróżnicowany krąg konsumentów, a przede wszystkim bardzo szerokie możliwości reeksportu towarów do innych państw regionu stwarzają korzystne warunki do ekspansji eksportowej.

Istotną zachętą dla zagranicznych firm jest również fakt, że generalnie w ZEA nadal obowiązuje zerowa stawka podatku od przedsiębiorstw oraz dochodów osobistych.

 

 

Oprócz kluczowego dla gospodarki ZEA sektora naftowo-gazowego do perspektywicznych z punktu widzenia dwustronnej współpracy handlowej i gospodarczej można zaliczyć branże budowlaną, zwłaszcza w zakresie dostawy sprzętu i materiałów do rozbudowy infrastruktury. Duże możliwości dla polskiego biznesu w ZEA stwarza także przetwórstwo rolno-spożywcze w tym dostawy artykułów spożywczych oraz przemysł obronny.

Przedstawiciele biznesu z Emiratów wyrażają zainteresowanie eksportem z Polski wołowiny i drobiu z certyfikatem "halal”.

Przeszkodą stojącą na drodze swobodnego handlu takim mięsem jest jednak fakt, że według obecnych przepisów ustawy o ochronie zwierząt ubój rytualny w Polsce jest zakazany. Możliwości eksportu istnieją jednak, jeśli chodzi o mięso wieprzowe. Wprawdzie muzułmanie go nie jedzą, ale przedsiębiorcy z ZEA wykazują nim zainteresowanie, aby móc je oferować np. przyjezdnym. Mieszkańcy Zatoki Perskiej coraz mocniej interesują się polskim designer.

Szansą dla polskich firm produkcyjnych jak i handlowych są liczne strefy wolnocłowe w ZEA. Należy podkreślić, że ZEA klasyfikowane są jako trzecie - po Hongkongu i Singapurze - pod względem wielkości centrum reeksportu na świecie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert