Po drugie każdy inwestor ma dostęp do rozbudowanej i nowoczesnej infrastruktury. A zróżnicowany krąg konsumentów, a przede wszystkim bardzo szerokie możliwości reeksportu towarów do innych państw regionu stwarzają korzystne warunki do ekspansji eksportowej.
Istotną zachętą dla zagranicznych firm jest również fakt, że generalnie w ZEA nadal obowiązuje zerowa stawka podatku od przedsiębiorstw oraz dochodów osobistych.
Oprócz kluczowego dla gospodarki ZEA sektora naftowo-gazowego do perspektywicznych z punktu widzenia dwustronnej współpracy handlowej i gospodarczej można zaliczyć branże budowlaną, zwłaszcza w zakresie dostawy sprzętu i materiałów do rozbudowy infrastruktury. Duże możliwości dla polskiego biznesu w ZEA stwarza także przetwórstwo rolno-spożywcze w tym dostawy artykułów spożywczych oraz przemysł obronny.
Przedstawiciele biznesu z Emiratów wyrażają zainteresowanie eksportem z Polski wołowiny i drobiu z certyfikatem "halal”.
Przeszkodą stojącą na drodze swobodnego handlu takim mięsem jest jednak fakt, że według obecnych przepisów ustawy o ochronie zwierząt ubój rytualny w Polsce jest zakazany. Możliwości eksportu istnieją jednak, jeśli chodzi o mięso wieprzowe. Wprawdzie muzułmanie go nie jedzą, ale przedsiębiorcy z ZEA wykazują nim zainteresowanie, aby móc je oferować np. przyjezdnym. Mieszkańcy Zatoki Perskiej coraz mocniej interesują się polskim designer.
Szansą dla polskich firm produkcyjnych jak i handlowych są liczne strefy wolnocłowe w ZEA. Należy podkreślić, że ZEA klasyfikowane są jako trzecie - po Hongkongu i Singapurze - pod względem wielkości centrum reeksportu na świecie.