Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLegalizacja dokumentów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2017-05-18 11:18:09
zea, premium, dokumenty, prawo

Legalizacja dokumentów handlowych nie jest zwykle wymagana w przypadku próbek handlowych o niskiej wartości, np. nie przekraczających 500 euro lub równowartości tej kwoty.

Zazwyczaj wszystkie dokumenty uzupełniające sporządzone przez eksportera należy zalegalizować w ambasadzie ZEA lub wydziale konsularnym w kraju wywozu. Przed legalizacją dokumenty mają być poświadczone przez izbę handlową albo przez notariusza, w zależności od charakteru określonych dokumentów.

Przedstawicielstwo dyplomatyczne ZEA może dodatkowo wymagać wstępnej legalizacji przez wspólną arabską izbę krajową, jeśli taka istnieje.

Zazwyczaj wymagane jest, aby dokument zawierał oficjalną pełną nazwę kraju, w którym zostanie przedstawiony (np. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj), czyli nazwa „GCC” lub „Gulf Cooperaton Council” („Rada Współpracy Zatoki Perskiej”) nie jest wystarczająca.

Tłumaczenia zazwyczaj są sporządzone przez tłumaczy przysięgłych i często wymagają dodatkowego poświadczenia przez właściwy organ, np. odpowiedni sąd.

Ambasada może ponadto postawić dodatkowe warunki, np. że należy dołączyć oficjalne pismo zawierające szczegółowe informacje o dokumentach, które mają być zalegalizowane, lub że kserokopie dokumentów nie mogą być zalegalizowane.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Natural Products

Manufacture of Natural Food Products - KLUSKA We focus our activity on the traditional manual ...
Polska - Rumia 2021-05-29 Dodał: Anna Stefańska Handel, Pozostałe branże, Przetwórstwo spożywcze Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Schodowy czujnik ruchu z modułem czasowym - ALFA PLUS smartLEDs

Schodowy optyczny czujnik ruchu 100cm 12V z modułem czasowym, sondą światła i wyjściem przekaźnik...
Polska - Podkowa Leśna 2017-11-11 Dodał: Roman Jarocki Handel, Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert