Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzywóz prasy i innych mediów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2017-05-18 11:22:32
zea, premium, handel, media

Podmioty gospodarcze zamierzające handlować nośnikami medialnymi muszą posiadać odpowiednie zezwolenie udzielone przez Krajową Radę Mediów (NMC).

Zezwolenie uzyskuje się w ramach wniosku o wpis w rejestrze handlowym i pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Dla czasopism wymagane jest dodatkowe zatwierdzenie pozwolenia.

W przypadku podmiotów gospodarczych, które nie posiadają obywatelstwa ZEA lub innych państw należących do GCC, wymagany jest poręczyciel, aby zyskać uprawnienia do tej działalności.

Prawem określającym podstawowe zasady dla mediów w ZEA jest Ustawa nr 15 o druku i publikacji (Press and Publications Act) z 1980 z późniejszymi zmianami. Rozdział szósty tej ustawy określa rodzaje mediów, które nie mogą być publikowane, przywożone lub dystrybuowane w ZEA, które można w skrócie określić jako wszelkiego rodzaju media naruszające moralność publiczną, przekonania religijne i bezpieczeństwo państwa.

Ponadto, nośniki medialne o treści religijnej, który mają być przywiezione lub dystrybuowane w ZEA należy przedłożyć jednemu z zainteresowanych organów religijnych państwa arabskiego lub islamskiego przed ich przywozem w celu uzyskania oświadczenia o możliwości przywozu. Właściwym organem w ZEA jest Departament Spraw Islamskich i Działań Charytatywnych.