Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzywóz prasy i innych mediów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2017-05-18 11:22:32
zea, premium, handel, media

Podmioty gospodarcze zamierzające handlować nośnikami medialnymi muszą posiadać odpowiednie zezwolenie udzielone przez Krajową Radę Mediów (NMC).

Zezwolenie uzyskuje się w ramach wniosku o wpis w rejestrze handlowym i pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Dla czasopism wymagane jest dodatkowe zatwierdzenie pozwolenia.

W przypadku podmiotów gospodarczych, które nie posiadają obywatelstwa ZEA lub innych państw należących do GCC, wymagany jest poręczyciel, aby zyskać uprawnienia do tej działalności.

Prawem określającym podstawowe zasady dla mediów w ZEA jest Ustawa nr 15 o druku i publikacji (Press and Publications Act) z 1980 z późniejszymi zmianami. Rozdział szósty tej ustawy określa rodzaje mediów, które nie mogą być publikowane, przywożone lub dystrybuowane w ZEA, które można w skrócie określić jako wszelkiego rodzaju media naruszające moralność publiczną, przekonania religijne i bezpieczeństwo państwa.

Ponadto, nośniki medialne o treści religijnej, który mają być przywiezione lub dystrybuowane w ZEA należy przedłożyć jednemu z zainteresowanych organów religijnych państwa arabskiego lub islamskiego przed ich przywozem w celu uzyskania oświadczenia o możliwości przywozu. Właściwym organem w ZEA jest Departament Spraw Islamskich i Działań Charytatywnych.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Już od wielu lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowań z dowolnego rodzaju ubezpieczeń...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-03-13 Dodał: Michał Dziurdzik Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe, Transport i logistyka, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert