Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRejestracja firm

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2017-05-18 11:19:54
zea, premium, firmy, rejestracja

Wyłącznie obywatele ZEA i firmy, które posiadają pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej mogą przeprowadzać procedury przywozowe.

Wszystkie firmy i handlowcy działający w ZEA muszą być zarejestrowani we właściwym Wydziale Rozwoju Gospodarczego. Po pomyślnej rejestracji, Wydział wydaje pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej związane z określoną działalnością importera. Przed rejestracją handlową, określona nazwa handlowa musi być zarejestrowana i zastrzeżona dla każdego podmiotu gospodarczego.

Importerzy zamierzający przywozić i handlować pewnymi towarami objętymi ograniczeniami muszą uzyskać zgodę odpowiedniego ministerstwa, którą należy przedłożyć przy wniosku o rejestrację i pozwolenie na prowadzenie działalności. Ponadto rejestracja w Izbie Gospodarczej danego emiratu jest obowiązkowa dla osób i firm zamierzających prowadzić niektóre rodzaje działalności handlowej, w tym transakcje handlu zagranicznego.

Podmioty gospodarcze posiadające ważne pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej następnie dokonują rejestracji w Urzędzie Portów i Celnym, który nadaje kod importera/ eksportera, który będzie stosowany we wszelkich dalszych transakcjach z organami.

Ponadto, wyznaczenie pełnomocnika do odprawy celnej jest obowiązkowe dla wszystkich firm zajmujących się przywozem towarów. Elektroniczne deklaracje celne i procedury odprawy celnej można przeprowadzać po wstępnej rejestracji w Dubai Trade.