Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRejestracja firm

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Crompton | 2017-05-18 11:19:54
zea, premium, firmy, rejestracja

Wyłącznie obywatele ZEA i firmy, które posiadają pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej mogą przeprowadzać procedury przywozowe.

Wszystkie firmy i handlowcy działający w ZEA muszą być zarejestrowani we właściwym Wydziale Rozwoju Gospodarczego. Po pomyślnej rejestracji, Wydział wydaje pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej związane z określoną działalnością importera. Przed rejestracją handlową, określona nazwa handlowa musi być zarejestrowana i zastrzeżona dla każdego podmiotu gospodarczego.

Importerzy zamierzający przywozić i handlować pewnymi towarami objętymi ograniczeniami muszą uzyskać zgodę odpowiedniego ministerstwa, którą należy przedłożyć przy wniosku o rejestrację i pozwolenie na prowadzenie działalności. Ponadto rejestracja w Izbie Gospodarczej danego emiratu jest obowiązkowa dla osób i firm zamierzających prowadzić niektóre rodzaje działalności handlowej, w tym transakcje handlu zagranicznego.

Podmioty gospodarcze posiadające ważne pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej następnie dokonują rejestracji w Urzędzie Portów i Celnym, który nadaje kod importera/ eksportera, który będzie stosowany we wszelkich dalszych transakcjach z organami.

Ponadto, wyznaczenie pełnomocnika do odprawy celnej jest obowiązkowe dla wszystkich firm zajmujących się przywozem towarów. Elektroniczne deklaracje celne i procedury odprawy celnej można przeprowadzać po wstępnej rejestracji w Dubai Trade.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Już od wielu lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowań z dowolnego rodzaju ubezpieczeń...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-03-13 Dodał: Michał Dziurdzik Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe, Transport i logistyka, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert